שאלות ותשובות על בייבי נסט החיבוקן

האם הבייבי נסט – חיבוקן בטוח לשימוש?


החיבוקן בטוח לגמרי לשימוש לתינוקות ולפגים, גם אלו שנולדו בשבוע 24 ומאוחר יותר.
לכל המוצרים בערכה יש את אישור מכון התקנים הישראלי, והם עומדים גם בתקינה האירופאית (CE) והאמריקאית (ASTM). החיבוקן הינו הבייבי נסט היחיד בישראל המאושר על ידי משרד הבריאות לשימוש אנשי מקצוע בבתי חולים ומחוצה לו.
משתמשים בחיבוקן בבתי חולים (כגון ברזילי, איכילוב, אסותא אשדוד, נהריה) ברחבי הארץ באופן קבוע, גם בתוך האינקובטור.

האם הנסט לתינוק של חברת WeBe מתאים לכל תינוק?


כן, הנסט לתינוק שלנו מתאים לכל תינוק בחודשי החיים הראשונים. תינוקות רבים יחושו את הרכות וגבולות הקן כהמשך לתחושה שהיתה להם ברחם. הנסט מתאים לכל תינוק עד שהוא מתחיל לפתח תנועתיות שאז הוא פחות זקוק לתיחום. תינוקות רבים נהנים מתחושת הגבול שניתן ליצור בעזרת זרועות החיבוק של החיבוקן גם בגיל חצי שנה ויותר.

איך ניתן להשתמש בנסט לתינוק בבית?


זרועות החיבוק של הבייבי נסט ניתנים לחיבור ביניהם כך שאפשר ליצור מהם נחש ארוך ולהשתמש בהם כמגן מיטה, כמפריד בין מיטה לקיר, כמעטפת בזמן שישן, כמעטפת על גבי שמיכה על הרצפה. ניתן להשתמש בזרוע אחת כדי לתמוך בתינוק כשמצוי על ידי ההורה וכן לשים סביבו בעגלה.

האם הצוות של הפגיה ירשה לנו להביא את הבייבי נסט לפגיה ולהשתמש בסדינים?


בכל פגיה יש מנהגים וחוקים אחרים, אך כהורים עליכם לדעת שהנסט עשוי מחומרים שעברו תקינה ומבחני התאמה לפי כל הסטנדרטים הנדרשים לשימוש ללא חשש הן בפגיה והן בביתכם. הצוות בביה"ח מבין ומודע לתרומה של אמצעים להעמקת ההתקשרות שלכם עם תינוקכם ולתפקיד שלכם כהורים. בפגיות מסוימות יעדיפו בשלב ראשון להשתמש בקן אך עם סדיני בית החולים. בסרטוני ההדרכה ניתן לראות כיצד לעשות זאת. חזרו לסדיני הבייבי נסט ברגע שיאשרו זאת.

האם יתנו להורים לשנות את התנוחות של התינוק בחיבוקן?


בכל פגיה יש מנהגים וחוקים אחרים, אך כהורים לפג זה בידיכם לבקש להשתתף בטיפול היומיומי של תינוקכם. יש לעשות זאת בעדינות ולהתחשב בצרכי המחלקה העמוסים, אך ללא ספק זה תהליך שיש להשתלב בו ויחד עם אנשי הצוות להניח את התינוק בתנוחות השונות וללמוד עם הזמן מה נעים ומתאים לתינוקכם.

האם ניתן לקנות סדינים וציפיות נוספות?


כן,  ניתן לקנות עוד סדינים וציפיות. שלחי ווטסאפ אלינו – 0543019636 – ונמלא את בקשתך. לתשומת ליבכם: צוות הפיתוח של WeBe מתייחס לקן כאל הבית הראשון של התינוק למרות שהוא בבי"ח. התינוק, הצוות וכמובן אתם תחושו יותר נעים בהביאכם את הקן האישי עם הסדינים האישיים והנאים וכך תיצרו עבור התינוק ועבורכם את הפינה האישית שלו ושלכם בתוך הפגיה.

כיצד ניתן לטפל בתינוק בתוך האינקובטור כשהוא בחיבוקן?


החיבוקן מקל על הטיפול בתינוק בעת שנמצא בתוך האינקובטור. כדי לטפל בו, יש למשוך את הקן שבתוכו הוא שוכב עד למקום שאליו ידי המטפל מגיעות בצורה נוחה לטיפול בו.

האם מותר להרים את התינוק עם החיבוקן?


אסור בשום אופן להרים את התינוק כששוכב בחיבוקן. הדבר מסוכן, יש חשש שהתינוק יחליק מהקן. אנא זכרו- התינוק חייב להיות מורם בנפרד מהחיבוקן. החיבוקן משמש את התינוק רק לצרכי שכיבה בו, בתוך האינקובטור או על משטח אחר כגון שטיח או מיטה בבית. (בהשגחה)

אם התינוק בוכה בזמן שיפשופו בכפפהמה לעשות?


בכי מהווה בדר"כ סימן של אי נחת. הגורם יכול להיות עצם השפשוף או דבר אחר. בכל מקרה אין להמשיך בשפשוף. מומלץ להרגיע את התינוק וכאשר מוכן לכך, לנסות בעדינות שוב. אם גם אז בוכה יש להניח שעצם המגע עם הטקסטורה לא נוחה לו, או שאולי הפעלת לחץ גדול מידי. יש לשפשף בעדינות, ברוטיניות באותו מקום, תוך כדי שיר ודיבור, כדי להנעים את המגע.

מה לשים בתוך הכיסים של הספרון?


גם אם האיורים שתשימו בכיסי הפלסטיק של הספרון אינם לפי "חוקי" התפתחות הראייה אצל תינוקות, הרי שיש מרכיב נפשי/רגשי שאינו פחות חשוב: אם שמתם ברכה, ציור של אח, תמונה של המשפחה ובזמן שאתם מראים לו את המונה אתם מספרים לו מה יש שם, התינוק ירגיש את התרגשותכם ויהנה מהקשר גם אם לא ממש יתבונן בגירוי. גם האח שצייר לו את הציור יהנה מכך מאד…

איך אדע שהתינוק אכן מריח אותי?


אכן, שאלה שבטח התינוק עצמו לא ידע לענות לנו עליה, אך הידע המחקרי מדווח על כך שריח הורי מוכר לתינוק מיומו הראשון (ועוד לפני כן), ויש יסוד להניח שהנוכחות של ריחכם גם כשאתם לא לצידו מנעימה עליו את ההרגשה הבטוחה שגם כשהוא במקום זר ולא בביתו: הוא מרגיש שאתם שם עבורו.

מה ההבדל בין הבייבי נסט לבין נחשוש?


ההבדל העיקרי מנחשוש, הוא שבניגוד למילוי של הכריות שיש בשוק, העשוי מעין כדוריות קלקר או מילוי אקרילן ושוקעים בתוכו, המילוי בזרועות החיבוקן מורכב מכדוריות פלסטיק (המורשות לשימוש אצל תינוקות), המספקות התנגדות לתינוק, כך הוא גם מרגיש  את הגבולות שסביבו ויכול להירגע בקלות, וגם אנו מונעים סכנת שקיעת ראשו של התינוק בזרוע של הנסט.
מלבד זאת, מטרת הבייבי נסט לעטוף ולחבק את התינוק, לספק לו תחושת גבול ולשמור את התינוק ישן בתנוחה הרצויה – על הגב, על הצד או על הבטן (בהשגחה), ולא רק כמגן ראש או כרית.